Archiv počasí

publ. leden 2016
Teploty v létě 2016 nevystoupí do tak vysokých hodnot jako v roce 2015!

Následující roky budou totiž o poznání studenější. Celý červen a první polovina července budou minimálně o něco vlhčí než jiné roky, což přispěje i ke snížení teplot.
Poměrně vysoké teploty můžeme očekávat ve druhé půlce července.
Počátkem srpna se můžeme těšit ještě na horké počasí, od 5. 8 však bude prostřídáno i dešti a nejpozději od 12. srpna také intenzivními bouřkami. Ty povedou ve druhé dekádě i k výraznému ochlazení.
Poslední srpnovou dekádu bude střídavě oblačno. Teploty však nevystoupí do takových hodnot, na jaké jsme si za poslední roky v srpnu zvykli.

Počátkem září přijde chladné a vlhké počasí, pravděpodobně i deště. Druhá dekáda přinese příjemné oteplení a počátek babího léta. Nadprůměrně teplé počasí bude pokračovat až do počátku října. Ochlazovat se začne po 9.10., na mrazy to naštěstí ještě nebude.

Krátká vlna deštivého počasí a ve vyšších poloh již také sníh dorazí před koncem října. Tento čas můžeme dokonce i v jižnějších polohách očekávat mrazíky. Samotný závěr měsíce bude jen o něco málo teplejší.
Teploty v listopadu budou víceméně průměrné nebo jen slabě pod průměrem. Od 29.11 se na mnoha místech dočkáme již sněhové nadílky. Vydrží však jen ve vyšších polohách, jinak budou teploty zatím spíše mírně nad průměrem. K dalšímu, i když ne zásadnímu ochlazení dojde kolem 10. prosince.

10.6. 2016 Na Vánoce se letos možná překvapivě dočkáme alespoň malého sněhového poprašku! Ve zbylé dny do Nového roku může na celém území napadnout i větší sněhová nadílka.

3. a 12. ledna se nám množství spadaného sněhu možná nebude už ani líbit.

V polovině ledna 2017 půjde teplota i značně dolů. Až do konce ledna se ohřejeme jedině u kamen. Patrně se bude jednat o nejchladnější období v roce, ve kterém i teploty přes den budou značně pod nulou. Teplo na nás nečeká ani během února. První polovina měsíce však bude teplejší a také slunečnější než druhá. Ve druhé polovině měsíce může nepříjemně mrznout. Zejména koncem února spadnou teploty opět hluboko pod nulu. Zhruba od 26.2 až do 5. 3. bude opět vydatněji sněžit.

Chladno bude i v polovině března. Teploty se budou až do konce měsíce držet spíše pod normálem. Další krátké ochlazení přijde v polovině dubna. Zde se můžeme ještě dočkat ranních mrazíků. Pak již propukne jaro 2017 v plné své kráse!

První polovina května slibuje velmi příjemné teploty, které však budou o něco nižší v deštivých dnech.
Koncem května se nakrátko ochladí, zato první polovina června bude již teplotně velmi příjemná na dovolenou! Ke krátkodobému ochlazení dojde i v polovině června.

26.12.2016 Konec roku 2016 a počátek ledna by měly být na srážky opravdu bohaté! Zatím se však výrazně ochlazovat nebude, a tak v nižších polohách můžeme očekávat spíše déšť nebo měkký sníh, který se záhy rozpustí. Kdo se však rozjede na hory, měl by se vybavit do pořádné chumelenice!
Na odmetání sněhu se pořádně připravte zejména 2. a 3. ledna! Silničáři i dopravci by měli vzít v úvahu možnost kalamity.
Následující dny se bude ochlazovat, především kolem 6. 1. Mrazivé počasí očekávejme i za úplňku 12. 1.
Zde však může dojít ke krátkodobému, ale vydatnému sněžení, při kterém se zpravidla mírně oteplí.


Některé starší předpovědi si pro ověření můžete přečíst na starých verzích webů