Dlouhodobá prognoza počasí podle hvězd

recenze:  Předpověď počasí na Leden 2017

od ladys » 04. 01. 2017 20:49Na Vánoce se letos možná překvapivě dočkáme alespoň malého sněhového poprašku! Ve zbylé dny do Nového roku může na celém území napadnout i větší sněhová nadílka.
3. a 12. ledna se nám množství spadaného sněhu možná nebude už ani líbit.
V polovině ledna půjde teplota i značně dolů. Až do konce ledna se ohřejeme jedině u kamen. Patrně se bude jednat o nejchladnější období v roce, ve kterém i teploty přes den budou značně pod nulou.
Letos vyšla v červu (2016 ) předpověď, a kdyby to takhle vycházelo CHMU mohli by si gratulovat...
Zdroj: Meteoforum

Počasí 2017                                                                             Krátkodobá předpověď

28.6.2017

Od srpna - Horké a suché počasí  bude pokračovat i po zbytek léta. Srpen bude naopak ještě mnohem slunečnější a sušší.. Teploty se zde mohou blížit těm, které jsme zaznamenali v létě 2015.

Na vrcholu první srpnové dekády skropí alespoň některá místa déšť. Další srážky budeme zoufale přivolávat až kolem 6. září. Teprve druhá půlka září nás může z hlediska dešťové bilance trošku uspokojit. I když letošní úrodě již nepomůže, mohla by příznivě ovlivnit alespoň setbu na příští rok.

Říjen bude již teplotní mírnější, ale s dost velkými výkyvy nahoru i dolů. Mrazů se však zatím obávat nemusíme.

Počátek listopadu bude nadprůměrně teplý a mohl by přinést tolik očekávanou vláhu!

Prudce se pak nakrátko ochladí na přelomu listopadu a prosince. V chladnějších oblastech můžeme v této chvíli již očekávat mrazy.
Následovat bude opět teplejší počasí s krátkodobým ochlazením těsně před Vánocemi.

Dobrá zpráva pro děti, horší pro silničáře je, že celý prosinec bude srážkově nadprůměrný, v horských oblastech můžeme očekávat zhruba od poloviny prosince závaly sněhu. Vánoce tedy budou letos konečně na sněhu, v teplejších místech však bohužel na sněhové břečce...Sněžit by mělo i na Štědrý den....

Až nad krátkodobé výkyvy bude leden 2018 nadprůměrně teplý a stále velmi bohatý na srážky.
Teploty sjedou dolů hlavně v polovině měsíce.

Konec ledna a první polovina února budou chladnější, ale jíž téměř beze srážek.
Ve druhé půlce února můžeme čekat naopak bohatou sněhovou nadílku!

Jaro jen tak brzy neočekávejte! Chladněji bude ještě v dubnu a dokonce i léto 2018 bude o poznání studenější než jiné roky!

5. 1. 2017
V průběhu července budou teploty neustále narůstat a s ním i množství bouřek. Ty budou ostatně řádit i po celý srpen.
Ke kratšímu ochlazení v červenci dojde kolem 8. a kolem 23.7.

Srpen bude nejteplejším měsícem roku s relativně jistým slunným počasím. Z hlediska dovolené u vody nebo i na horách je to tedy sázka na jistotu.Zemědělci ani zahrádkáři patrně nebudou nadšeni z nedostatku srážek. Sucho by však nemělo dosáhnout takových rozměrů, jako tomu bylo v roce 2015.

Teprve počátek září přinese mírné ochlazování a kolem 6. 9. může i krátce sprchnout. Jistější však budou srážky až kolem 19. 9. a na počátku října.