Akutní homeopatie

Chřipka 2016/17

Léky je nutno měnit průběžně podle změny hlavních příznaků! Všechny uvedené léky jsou dostupné v lékárnách bez lékařského receptu.

aconitum napellus - vysoká horečka, rychlý nástup onemocnění zejména v noci, velká žízeň, zimnice, suché sliznice, ucpaný nos, bolest ukořene nosu.

gelsemium - celková schvácenost, bolesti očí, svalů a hlavy, vodnatá rýma, nemá žízeň, suchý kašel

eupatorium perfoliatum - průjem a zvracení, bolest celého těla včetně kostí, bolest hlavy a očí, velká žízeň na studenou vodou, vlhký kašel

spongia - bolest hlavy, zduřené uzliny, bolest krku, tekutá rýma se střídá s ucpaným nosem, velká žízeň, suchý kašel, zejména v noci

sticta - bolest hlavy a u kořene nosu, bolesti čelních dutin, suché nosní sliznice, suchý kašel hlavně v noci

bryonia - bolest celého těla, nechce své ani pohnout, suché sliznice, bolest hlavy a čela, velká žízeň na studené nápoje, hořko v ústech, bodavé bolesti včetně kloubů, bolest při vykašlávání

Dávkování:  1 -3 kuličky (Boiron) několikrát denně podle intenzity obtíží

Pomocí homeopatie se dají snadno zvládnout i běžná onemocnění a úrazy, jako je chřipka a nachlazení, angína, poranění, popáleniny nebo následky bodnutí hmyzu.
Vhodně vybraný lék pomůže i u vysokých horeček nebo za situací, kdy antibiotika nepomáhají nebo nejsou vhodná, jako je tomu u virvých onemocnění. ATB nebo jiné léky od lékaře nejsou kontraindikací, pokud se někdo rozhodně využít současně homeopatie pro rychlejší uzdravení.
U poranění nebo zlomenin nenahrazuje homeopatie první pomoc, je určitě vždy nutné rány vydesinfikovat, nechat sešít nebo jinak odborně ošetřit.

Někdy je výběr léku poměrně snadný, zvláště pokud se jedná o situaci, kdy je třeba vybírat rychle a z toho, co máte sami doma, jako je tomu např. za situací vyžadující okamžitý zásad nebo o víkendech bez dosahu homeopatické lékárny.

U chřipek a nachlazení nebo infekčních nemocí však bývá nutná i tzv. repertorizace, tj. výběr léku podle projevů nemoci u konkrétního pacienta, protože na každé onemocnění existuje mnoho léků a je nutné, aby seděl co nejlépe.
Při poraněních a popáleninách je možné kromě léku připravit homeopatickou mastičku, která hojení urychlí.

Podávání homeopatického léku v aktuních stavech je individuální podle závažnosti stavu, dávkování 1x denně až třeba i opakovaně po několika minutách při stavech ohrožujících život.
Protože průběh nemoci se často mění, je možné, že během uzdravování bude nutné lék vyměnit, pokud se změnily symptomy nemoci.
Opakující se angýny nebo jiná onemocnění nejsou akutním stavem, většinou vyžadují konstituční léčbu minimálně po odeznění akutního stavu.

Protože i u homeopatie využívám znalostí lékařské astrologie, připravte si svoje datum a nejlépe i hodinu narození, abych tak získala doplňující informace. Velmi důležité je to zejména u malých dětí a u zvířat, které nemohou mluvit. Z horoskopu je možné vyčíst informace o pravých příčinách nemoci, závažnost stavu a předpokládané doba uzdravení.

Ceník akutní homeopatie:
Akutní rada po telefonu bez nutnosti repertorizace: 50 Kč
Výběr léku s nutností repertoriraze podle symptomů: 100 Kč

Osobní konzultace: podle času 500 Kč/hodinu

Homeopatika pro dobrou kondici

Homeopatické léky vyrobené z bylinek odporující dobrou fyzickou kondici a energii člověka jsou neškodnou variantou dopingu. Na rozdíl od chemicky připravených látek nebo energetických drinků nepřinášejí do těla žádné škodlivé látky a nezatěžují tak organismus při jejich vylučování. Mohou však stejně účinně a často i lépe povzbudit tělo k většímu výkonu, prodloužit bdělost, zahnat spánek nebo zvýšit mentální aktivitu. Lze je využívat v zatěžových situacích, při sportu, fyzické práci, na dovolené nebo v situacích, které vyžadují větší vypětí, bdělost a ostražitost. Profesionální sportovci jistě ocení, že je nelze v těle zjistit žádnými testy a rozhodně tak nepatří k nepovolenému dopingu.

Mezi velké výhody těchto léků patří skutečnost, že většina z nich působí ozdravně na celý organismus, zlepšují současně funkci mozku, ale i krevní oběh, práci srdce, játra i ledviny. Při jejich používání se člověk stává silnějším, zdravějším a odolnějším, zatímco chemicky připravené drogy organismus naopak devastují. Malá lahvička s kuličkami za nepatrnou cenu vydrží člověku měsíce, někdy i celé roky podle četnosti používání. Jejich výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí, protože z jediné rostliny lze připravit homeopatický lék pro mnoho stovek či tisíců lidí. Některé z těchto léků jsou volně prodejné i v našich lékárnách, jiné si můžete pořídit i bez receptu v některém e-shopu zahraničních lékáren.

Mnohé z nich můžeme využít při sportu k lepším výkonům nebo po sportu k rychlejší fyzické regeneraci. Vybírat lze i homeopatika zvyšující odolnost vůči virozám nebo stresu, např. u zkoušek.

Stimulační homeopatika používáme v případě potřeby jednorázově nebo opakovaně, počet kuliček volíme podle jejich velikosti a zejména potence. Nízké potence můžeme použít i opakovaně, vysoké 1× za delší časové období. Dětí, ženy a citlivé osoby použijí vždy nižší dávku než starší a fyzicky silnější jedinci.

Nikdy však nezapomínejte na to, že tělo potřebuje dodržovat rytmus bdělosti a odpočinku a po období zvýšeného výkonu mu musíte dopřát naopak delší a intenzivnější spánek. Osoby s vážnými zdravotními problémy, zejména s vysokým krevním tlakem nebo srdečními chorobami by je  neměli používat vůbec.