HOMEOPATIE - ČLÁNKY

Chřipky a virózy v zimním období 2018/19

Nárůst viróz jde vždy ruku v ruce s teplým a vlhkým počasím. V říjnu se proto nemusíme příliš bát. Až do půlky listopadu budou nejvíce ohroženi Vodnáři, Býci, Lvi a Štíři. s postupujícím zánětem se u nich projeví spíše pálivé bolesti v hrdle a suchý kašel.

Pro rychlejší ústup nemoci a zmírnění projevů sáhněte po homeopatických lécích, které máte pro sebe již osvědčené z minulosti. Pomoci může zejména Phosphor, Magnesia phosporica nebo v případě vodnaté rýmy Allium cepa. Býkům může více svědčit Arsenikum iodatum a Štírům Merkurius iodatus.

Koncem listopadu a v prosinci se nárůst virových onemocnění může prudce zvýšit. Ohroženi budou především jedinci ve znamení Ryb, Blíženců a Panny, méně již Střelci, kteří mají také mnohem větší šanci se rychle uzdravit.

Část lidí - zejména Střelci mohou reagovat zvýšenou teplotou. Obecně dojde k mnohem většímu nárůstu produkce sekretů a virózy také mají větší šanci postupovat níže do dýchacího ústrojí. Ryby a Panny by rozhodně neměli léčbu podceňovat, přecházení by u některých mohlo vést až zápalu plic.

Koncem roku a v lednu je větší riziko nemoci u těch, kdo se snadno prochladí. Nejohroženější budou tentokráte Kozorozi, u nich může nemoc probíhat nejdéle. Také Raci a Váhy by měli být v tomto období opatrnější. Pokud onemocní Berani, bude u nich průběh poměrně rychlý a dramatický.

V polovině února může být již počet nemocných poměrně vysoký. Počátek nemoci může být rychlý s vysokými teplotami a zimnicí.

I po zbytek zimy budou stále ještě ohroženi Kozorozi, budou mít však již lepší šanci na rychlejší uzdravení. Bolesti v krku se tentokrát budou nejvíce pokoušet o Štíry, Lvy a Vodnáře.

Významný nadpis

Horko k zalknutí

Také nesnášíte horké letní dny, kdy je všechno rozpálené a horkem nemůžete ani dýchat? Možná nemáte štěstí a nesedíte v práci v klimatizované místnosti ani nemůžete odjet na dlouhou dovolenou někam k vodě nebo do lesů a do hor. Pokud potřebujete, aby vám hlava alespoň minimálně myslela nebo dokonce musíte podávat fyzické výkony, je to často nad lidské možnosti a pokud teplo trvá delší dobu, pak se tento stav podepisuje i na zdraví...

Kromě odpočinku, větrání a chlazených nápojů můžeme takovém případě sáhnout i po homeopatickém léku, který pomůže našemu tělu se s touto situaci lépe vyrovnat. Tyto malé cukrové kuličky v sobě nesou informaci, o tom co se s námi právě děje a pomohou tělu, aby se lépe adaptovalo a samo nastolilo kompenzační mechanismy.

Ne každému však zabere všechno. Je třeba vybírat podle našeho věku, složení těla a tím i naši reakci na horko.

Malým dětem, které jsou teplem téměř uvařené, bezvládně leží nebo jen tak lehce ufňukávají, pomůže často Pulsatilla. Lék vyrobený koniklece, který má rád vápnité půdy a nesnáší přímé slunce, protože ho vysušuje, je velmi vhodný zejména pro kojence, ale i jejich matky a těhotné ženy. Ocení je zejména Raci, Ryby a lidé, kteří mají v těchto znameních více planet. Dobrým poznávacím znamením může být také bílá pokožka, která se jen špatně opaluje. Lék v takových případech pomůže i proti bolestem hlavy.

Neváhejte však nějakou tu kuličku přidat rostlinám, které vám uvadají na zahradě nebo v truhlíku. V tom případě je lépe pár kuliček nasypat do menší lahvičky třeba od balené vody a pořádně protřepat. Rostliny pořádně prolít čistou vodou a na závěr přidat trošku vody s homeopatikem.

Pokud se někdo v horku hodně potí, cítí únavu případně i bolest hlavy a očí, mohl by sáhnout po Gelsemiu. Opět se nejvíce hodí pro vodní znamení, často však i ty, kteří trpí na zadržování vody a otoky.

Jestliže na sluníčku někdo zčervená jako rak nebo dostane dokonce teplotu, je dobré sáhnout po Belladonně. Tu nejvíce ocení ohnivé typy, zejména Berani, kteří často na problémy reagují horečnatými stavy. Hodí se samozřejmě i pokud se někdo na sluníčku vyloženě připálel, má úžeh nebo úpal. V tom případě mu pomůže i ke snížení bolestivosti kůže a rychlejšímu hojení.

Pokud má někdo problém při přechodu z tepla do zimy, ať už se jedná o klimatizaci v kanceláři nebo v autě, popřípadě bude na přehřátí reagovat horečkou nebo i zimnicí, měl by si rychle pořídit Aconitum. Neuškodí dokonce vzít ho preventivně, pokud je takovým teplotním změnám vystavován častěji. Toto homeopatikum se nejvíce hodí pro podzimní tipy, zejména od znamení Vah po Kozoroha.

Všechny tyto léky jsou volně dostupné i našich lékárnách a pokud je právě nemají, měli by vám je objednat. Stačí pak jednu kuličku nechat rozpustit v ústech a dávkování opakovat podle akutnosti. Platí obecně čím hůře, tím podáváme častěji.

Nezapomeňte pomoci i vašim domácím mazlíčkům, kteří jsou na tom často se svými kožichy mnohem hůře než my lidé... Těm je dobré vždy jednu kuličku rozpustit v malém množství odstáté vody, třeba v bralence, kterou seženete také v lékárně. Stejně můžete postupovat u velmi malých dětí.

A ještě pro všechny je tu možnost posílit svou odolnost před sluníčkem nebo i následky úpalu a úžehu lékem vyrobeným přímo ze slunečního záření. Věřte nebo nevěřte, i Slunce se dá chytit do kuliček! V našich lékárnách Sol nemají, ale zahraniční lékárny vám nabídnou hned několik druhů. Z anglického, australského Slunce nebo přímo ze Sahary. Můžete si ho objednat klidně i přes internet a dorazí vám mnohem dříve, než kdybyste škemrali v našich lékárnách. Hodit se vám bude i v zimě, až bude sluníčka naopak nedostatek...