Coronavirus - šílenství jménem strach

Pokud se divíte, že astrologové žádnou epidemii na letošní rok nepředvídali, bude to tím že nám žádná pandemie nehrozí. Letošní chřipkové aspekty jsou v podstatě stejné, jako bývají každý druhý rok. To co je však letos mimořádné a co je ve hvězdách, je téma omezení, kontroly, restrikce. Těmito slovy ve spojení s rokem 2020 upozorňuji své studenty a někdy i klienty již několik. To proto, aby se na tuto situaci připravili, stejně jako na počátek hospodářské krize, která od letošního roku nastupuje. Být totiž připraven a vědět, uzpůsobit svůj plán je někdy to jediné, co můžeme a co dává smysl.

Na to, že se od podzimu do jara objevují nejrůznější virózy, jsme po léta zvyklí. Každoročně tak během několika týdnů onemocní asi 10% procent lidí, což představuje v naší republice asi milion jedinců. U někoho je průběh lehký a tak virózu přechází, část si bere pracovní neschopnost. U starších a jinak vážně nemocných lidí může toto relativně běžné onemocnění způsobit vážné komplikace a úmrtí. Úmrtnost se pohybuje kolem dvou procent, což představuje asi dva tisíce lidí jen v ČR. Lidé, kteří chřipce podlehnou, by však s velkou pravděpodobností zemřeli v relativně krátké době na jiné zdravotní problémy nebo přirozenou smrtí.

Nákaza koronavirem zatím rozhodně nepřekročila běžných 10% nemocných a také úmrtnost se pohybuje kolem dvou procent, tedy zhruba stejně jako u obyčejných viróz. U většiny lidí je průběh nemoci poměrně lehký jako běžná viróza. Proč tedy všichni šílí a bojí se, že právě tento vir způsobí snad konec naší civilizace? Část tohoto strachu můžeme přisoudit sledování katastrofických filmů, kterými nás televize a kino masírují po dlouhá desetiletí. Někde v podvědomí mnoha lidí pak přežívá strach, že to jednoho dne prostě musí přijít a smete nás velká vlna, zemětřesení, sežere dinosaurus nebo skolí zákeřná infekce. Jedeme prostě podle naučeného scénáře, který atakuje naše centrum pro přežití a spouští v nás strach a paniku. Všechna media nás nyní zahlcují od rána až do večera podrobnými informacemi o tom jak se virus šíří a jaká opatření politici právě udělali.

Nejspíš mají opravdu na mysli naše dobro a také sami mají často zakódovaný strach, že se situace vymkne kontrole. Je to také výborná příležitost ukázat voličům, že umí přijmout potřebná opatření a ochránit jejich životy. Přijatá opatření však podstatě v dané chvíli velmi prudce spouštějí novou hospodářskou krizi. Ta bude ještě umocněna velkými finančními náklady, které padnou na dezinfekci, pracovníky ochrany a kontroly, které dozírají nad dodržováním karanténních opatření.

Již v této chvíli lze předpokládat, že velký balík  financí spolkne i dostupná vakcína, která bude brzy nejspíše zadarmo pro všechny zájemce a zcela určitě doporučovaná preventivně i pro další sezonu. Doufejme, že nikoliv povinně, protože i coronavirus mezitím podobně jako jiné viry mutuje a deklarovaná účinnost chřipkových vakcín je pouze 50 %.

Avšak každý virus, který si jednou začne šířit populací, musí při dnešní migraci obyvatel nutně obletět celý svět, snad jen vyjma zcela izolovaných oblastí. Podlehnou mu však jen ti slabí. Odolný člověk si proti němu vytvoří přirozenou imunitu, aniž by na sobě musel pozorovat příznaky nemoci. Karanténní opatření rychlost šíření pouze o něco zpomalují. V čem je průběh letošních viróz odlišný od jiných let?

Silná kumulace planet v posledním dekanu kozoroha některé lidi oslabuje, jiným naopak přidává energii. Ten kdo má slabší imunitu a konstelace mu nejsou příznivě nakloněny, u toho bude průběh nemoci horší a dlouhodobější. To se však týká nejen koronaviru, ale veškerých respiračních onemocnění. I když se to nedá paušálně vyčlenit, protože celková odolnost závisí na rozložení všech planet v horoskopu, nejodpovědnější ke svému zdraví by v současné době měli být lidé narození kolem 19. dubna, 22. července, 23. října a 19. ledna. Větší riziko, že viróza přeroste do zápalu plic mají pak lidé narození kolem 8. února. Ti všichni by měli podporovat svoji imunitu a pokud onemocní, pořádně se doléčit. Uvedená data se však týkají pouze postavení Slunce. Pokud si chcete být jistí, že vám horší průběh virozy nehrozí, nechte posoudit svůj horoskop člověkem, který vystudoval lékařskou astrologii.

Každý má na zlepšení imunity jistě své osvědčené metody. Kromě zvýšeného přísun vitamínů, zejména C a D, jistě pomohou bylinky, betaglukany nebo aromatické oleje. Pokud používáte homeopatika, v rámci prevence se doporučuje například astragalus (kozinec), echinacea purpura a angustifolia (třapatka nachová a úzkolistá), které můžete samozřejmě používat i ve formě sušené byliny nebo tinktur. Dále například houba ganoderma lucidum (lesklokorka lesklá). Homeopatika gelsemium, bryonia a echinacea angustifolia jsou volně k dostání i v našich lékárnách. Osvědčila i homeopatům v Číně, kteří s nimi epidemii léčí. Zvolte však nejlépe svůj vlastní osvědčený lék na virózy, který vám pomáhá jiné i roky.

Anglický homeopat Peter Chappell se skupinou dobrovolníků pomáhá již 15 let při léčbě AIDS, tuberkulózy a jiných nemocí v Africe a ve východních zemích. Od doby epidemie ptačí chřipky vyrábí i zvukové nahrávky, které by bylo možné šířit prostřednictvím médií i v případě, když by infrastruktura nefungovala.

Vytvořil proto i sekvenci, kterou můžete použít pro prevenci nebo léčbu koronaviru. Nosným médiem je zvuk mořského příboje, pod kterým jsou elektrotechnicky zakódovány informace pro posílení imunity a léčbu této nemoci. Tato nahrávka je volně dostupná pro každého a můžete si ji zdarma stáhnout v tomto odkaze - https://bit.ly/covid-19r.  Doporučuje se uložit si ji na počítač nebo do mobilního telefonu a zacyklovat přehrávání. V rámci prevence se má první den poslouchat tři minuty, po další dny jednu minutu.

Na webu Source Medicine si můžete online koupit i jiné nahrávky pro různé typy traumat a nemocí, které můžete použít jako podpůrnou metodu pro vaše léčení.

Jak dlouho ještě můžeme šíření viru očekávat? Od počátku prosince byly ve vzduchu postupně tři aspekty podporující šíření respiračních nemocí. Ten poslední je právě těsně za svou kulminaci. U oslabených lidí, kteří se s virem potkali, však může nemoc propuknout s velkou pravděpodobností ještě do konce března. Od dubna můžeme očekávat postupné snižování počtu nemocných. Téma strachu a podřizování se pravidlům, mocným a bohatým však bude pokračovat i po zbytek roku 2020.  Žádná velká epidemie, která by ohrožovala lidstvo letos ani příštím rokem nehrozí.  Nejbližším rizikovým rokem je až  2023, kdy bude nemocnost na tyto infekce vyšší.