Recenze a diskuze o počasí podle hvězd

zpět na počasí

18.2. 2018 Honza Honza  Dobrý podvečer paní Bratková.
Slleduji delší dobu Vaší předpověď počasí https://www.moderniastrologie.cz/dlouhodoba-prognoza/ na letošní zimu. Musím smeknout klobouk, celkem sedí vše co jste napsala. Opravdu poklona.
Dovolím si Vás poprosit o jednu věc, informaci, vizi ......... V současné době došlo k celkem velkým změnám v atmosféře a chystá se celkem slušný průšvih L. Předpovědi slibují celkem brutální vpád arktidy a ve Vaší předpovědi o tom zmínka není.
Proto se dovolím pozeptat, bude to opravdu tak "zlé" a pokud ano, bude to trvat dlouho? Předem mnohokráte děkuji za Vaší odpověď a jsem s pozdravem.
Co se týče klimatu, asi si to ničíme sami. To co hlásí je to způsobeno změnou proudění a teplot na severním pólu a ten ledový vzduch půjde níže. Otázka zní, zda-li je to přírodní záležitost a nebo si hrajeme na bohy. Jedná se o toto:
Chladný arktický vzduch k nám začne více pronikat ve druhé polovině týdne. Ve čtvrtek denní maxima zůstanou mezi -2 °C až 2 °C. Na východě se zřejmě vyskytne opět slabší sněžení. V pátek už zřejmě na celém území zaznamenáme ledový den (teploty zůstanou celý den pod bodem mrazu). Ráno se budou pohybovat kolem -6 °C a odpoledne kolem -2 °C. O víkendu zřejmě ranní teploty klesnou na řadě míst pod -10 °C a denní zůstanou jen kolem -5 °C. Na tom, že k nám v závěru týdne pronikne studený arktický vzduch, se již shoduje většina modelů. Množství srážek (nového sněhu) bude naopak jen nízké, ale předpověď srážek je vždy složitější než teplot. Čekají nás tak výrazně podprůměrné teploty.
A právě mě zajímá, respektive jsem se chtěl zeptat, zda-li to vidíte i Vy, protože toto úplně normální není. Co se týče chladnějšího jara by mi to nevadilo, ale jestli mi zase pomrzne ovoce, budu naštvaný. To už by bylo pár let po sobě ..... chjo.  Honza Vašíček

Nedovedu posoudit, zda je to normální..  Letos počasí hodně ovlivnoval dlouhodobý teplý aspekt, ale ten už je pryč a teď to půjde podle pravidel.
Tento týden se jedná o běžnou lunární výchylku..a myslím že přide i oblačnost, která teploty pozvedne trošku nahoru.  Navíc od konce týdne očekávám obrat v proudění a další týden bude Luna tahat teplo z jihu..
Zato jarní mrazíky, to je bohužel dlouhodový trend a doufejmě že ne úplně každý rok, ale opravdu mnoho let nám může značně snížit úrodu.. https://www.moderniastrologie.cz/studene-jaro/
S tím je opravdu nutné počítat..  Kolem 16. dubna už určtiě pokvetou stromy  a na mnohých místech proto pomrznou..
od reiki 18.12. 2017
Dobrý den, celý rok sleduji předpověď počasí na Zvěrokruhu. Včera jsem posílala dotaz do Zvěrokruhu, kdo vypracovává tuto předpověď. Dnes mi bylo sděleno, že vy a paní Pavla napsala, že mám pravdu, a že Vám předpověď vychází neuvěřitelně přesně. Je to opravdu neskutečné s jakou přesností počasí vypracováváte a ještě rok dopředu. V televizi nejsou schopni počasí určit ani na tři dny dopředu. Velice děkuji a budu Vaši předpověď nadále sledovat. K.

od ladys » 04. 01. 2017 20:49 - Předpověď počasí na Leden 2017
Na Vánoce se letos možná překvapivě dočkáme alespoň malého sněhového poprašku! Ve zbylé dny do Nového roku může na celém území napadnout i větší sněhová nadílka. 3. a 12. ledna se nám množství spadaného sněhu možná nebude už ani líbit.
V polovině ledna půjde teplota i značně dolů. Až do konce ledna se ohřejeme jedině u kamen. Patrně se bude jednat o nejchladnější období v roce, ve kterém i teploty přes den budou značně pod nulou.

Letos vyšla v červu (2016 ) předpověď, a kdyby to takhle vycházelo CHMU mohli by si gratulovat... Zdroj: Meteoforum

18.4.2012 Dobrý den. Tak uplynul další rok co sleduji vaší astrologickou předpověď počasí a musím pogratulovat k výsledkům. Většina vašich předpovědí vyšla velmi přesně, např. prosinec, leden promenlivo, únor nejstudenejsi a vzpomeňme si jaké přišli rekordní mrazy. Poté březen rychlí nástup jara, duben promenlivo a spíše chladno a až v poslední dekádě oteplení a počátkem května rekordně vysoké teploty. A jak to dopadlo víme.Březen nás nechal namlsat krásným jarním počasím, duben zatím nic moc, ale již příští týden se má začít oteplovat a v jeho závěru by mohlo být až 27st. Takže opět přesný průběh vaší předpovědi. Tak vám ještě jednou gratuluji a přeji další úspěšné predpovedi. S pozdravem K. H

19.1.2011 Dobrý den.Jmenuji se Karel Hrdlička a zabývám se meteorologií.Už přibližně rok sleduji vaše předpovědi počasí a musím uznat,že vycházejí s obdivuhodnou přesností.Jediné co vám vlastně absolutně nevišlo byla letošní silná lednová obleva, protože vy jste předpovídala silné mrazy a tak bych se chtěl zeptat, jakto že se do té předpovědi, která byla doposud tak přesná vloudila taková nepřesnost.Děkuji za odpověď a těším se na vaše další předpovědi. S pozdravem