Homeopatické léky

Zajímavé homeopatické léky pro vylepšení života:
Luna -
eliminuje přecitlivělost na vlivy Měsíce
Sol Africana
z afrického slunce proti spálení
Mobil phone -
eliminuje záření mobilních telefonů
Computer emanation -
eliminuje záření počítačů a TV obrazovek


Seznam monokompozitních léků registrovaných v ČR společnosti Boiron, které si můžete koupit v našich lékárnách

jiné zahraniční lékárny - nabídka je dostupná přes e-shop!

Helios - Anglie
Remedia - Rakousko


Homeopatické léky se vyrábí z bylin, minerálů, dokonce i z těl nebo produktů živočichů. Nepůsobí pouze na člověka, ale používají se i při léčení zvířat nebo rostlin.
Při výrobě jsou dodržovány speciální postupy podle lékopisů, kdy je původní látka ředěna v určitých poměrech tzv. dynamizováním, při kterém přechází otisk původní látky do nosného média. Tím je zpravidla čistý líh, voda nebo cukr.
Ředění a tím i síla léku jsou označovány čísly, např. CH 30 znamená, že původní esence byla ředěna a dynamizována v poměru 1:100, t.j. jeden díl substance na 99 dílu ředící látky a že tento postup byl zopakován celkem 30x po sobě. Platí že čím vyšší je číslo, tím je lék silnější.

Při ředění CH 30 a vyšších už v homeopatickém léku není obsažena ani jediná molekula původní látky, což je často uváděno jako pádný argument odpůrci homeopatie. To však ani není potřeba, protože k léčbě dochází na principu rezonance, podobně jako dříve tichá ladička se zozezní v přítomnosti jiné, do které uhodíme.
Homeopatické léky jsou podávány nejčastěji v kapkách nebo  cukrových kuličkách různých velikostí. Podle síly a potřeby se berou v akutních případech častěji, třeba i po hodinách, jindy jen jednou denně nebo za více dnů. Každý homeopat má svůj vyzkoušený postup a věřte, že nebudete ošizeni, pokud vám lék podá jen v minimálních dávkách, např. jednou za několik měsíců.

Lék v kapkách se nechá volně rozplynout na jazyku, kuličky se nekousají, ale rozpouštějí se v ústech. Při léčbě homeopatickými léky není vhodné příliš používat aromatické oleje nebo jiné aromalátky. Bezprostředně před a po podání léku se nemá jíst, pít, čistit si zuby, žvýkat nebo cucat bombony.