Jak ulovit partnera ve znamení Blíženců

Jak se správně chytají Blíženci

Už dopředu vám říkám, že pokoušet se chytit Blížence je ztracený čas. Každý Blíženec je přece složený ze dvou jedinců jdoucích opačným směrem. Když se vydáte za jeho jednou částí, druhá se vám zákonitě ztratí z dohledu. Nikdy nemůžete mít Blížence celého, vždy budete mít pocit, že je minimálně z poloviny někde úplně jinde.

Blížencům vládne Merkur, planeta ovládající lidského ducha a intelekt. Vy však musíte být chytřejší než on. Návnada bude proto velmi rafinovaná. Musíte upoutat jeho pozornost, dát mu příležitost k přemýšlení. Když otevřete zajímavé téma a začnete nad ním diskutovat, rozebírat ho z nejrůznějších stran, protiřečit si a přitom dělat výrazná gesta, jste na půl cesty k vítězství.

Po chvíli totiž nejspíš zjistíte, že obě půlky Blížence přemohla zvědavost, zastavily se, přišouraly zpátky a už vám nakukují přes ramena. Rádi by se zapojili do diskuze a přesvědčili Vás o tom, že o tématu vědí daleko více než Vy. Nechte je chvíli mluvit, může to být i zajímavé, protože typický Blíženec má přehled o všem, soukromým životem mravenců v Amazonii počínaje a výzkumem atomovým ponorek zdaleka nekonče. Ale pokud jste v oboru opravdový odborník, brzy přijdete na to, že jejich znalosti jsou většinou jen povrchní. To jim však nedávejte najevo, raději je nechce dohadovat se spolu, poodejděte kousek stranou a tam nahoďte nový námět. Za chvíli jsou zase u Vás.

Tato taktika sice může spolehlivě vycházet celá léta, ale možná po nějaké době dospějete k závěru, že vám ke spokojenosti stačí pouhá jedna polovina. Tu druhou klidně pošlete do společnosti nebo na cesty, určitě toho patřičně (spíš nepařičně) využije.

A když vás časem unaví i přítomnost té první poloviny, nastala vhodná doba poohlédnout se po zrozenci jiného znamení. Třeba si vyjít někam k vodě...