Květen 2018

Láska a vztahy

Letošní květen nebude ani tak o užívání si a o lásce jako spíš přináší pracovní podtext. Lepší tedy bude ve stávajících vztazích než pro nová seznámení.

Vztahy navázané v první půlce měsíce projdou brzy fází rozčarování. Nejvíce v nich zabudují muži - Kozorozi, kteří se však posléze budou daleko více věnovat práci než vztahu. Nejatraktivnější ze žen budou v této době ženy Blíženky.

Druhá polovina měsíce přeje daleko více romantice a vzájemným citovým projevům. Zamilovávat se budou především ženy ve znamení Raka. Nejatraktivnější budou v této době Štíři, kteří mají větší naději na vážnější vztah než stejně zajímaví Vodnáři a Blíženci.

Cestování, obchody

První polovina května je doslova havarijní, což se projeví zvýšeným množstvím bouřek, požárů, ale i různými kolapsy v dopravě a nehodami. Oči na stopkách mějte především v neděli 13. května. Zvýšené elektrostatické napětí může způsobit řadu poruch elektrických strojů a přístrojů, u elektroniky i jejich nenadálý odchod do "věčných lovišť". Pokud tedy některé věci nemusíte nutně používat každý den, dopřejte jim v první polovině měsíce oddech. Také při manipulaci s ohněm a plynem buďte mnohem opatrnější.

Ve druhé půlce května se situace o něco zlepší, varování pro poruchovost však stále částečně platí, zvláště 20. a 26. 5.Jak na tom budou jednotlivá znamení s energií a dobrou kondicí?

Berani
První polovina měsíce bude bude pro Berany náročnější. Převážně to však odnesou pouze ti, kdo se narodili na konci znamení. Pro ně platí i zvednutý prst při sportování. Dobrou zprávou však je, že v letošním roce již veškerá rizika pominou, i když by ještě koncem prázdnin měli dbát zvýšené opatrnosti.
První polovina května bude také bohatší na různé jednání i opětovná setkání. Mnozí Berani budou mít v této době přímo geniální nápad, který může jejich budoucnost popostrčit hezky kupředu.

Býci
Pro Býky bude naopak mnohem pohodovější první půlka měsíce. V ní se bude nejvíce dařit Býkům narozeným ve druhé květnové dekádě. Energie budou mít tentokrát na rozdávání a ještě větší bude jejich odhodlání a ctižádost. Ve druhé půlce května planety trošku poškádlí Býky narozené v dubnu, kteří mohou udělat nejeden kotrmelec. Všem Býkům dává druhá polovina května příznivé podmínky pro cestování ale i nejrůznější setkání. Dařit se jim bude i na úřadech nebo pokud budou skládat zkoušky.

Blíženci
Pro Blížence bude květen měsícem a radosti i zábavy. S energií budou na průměru, ale mají skvělé šance potkat zajímavé lidi a podpořit tak svůj společenský život. Ve druhé půlce měsíc pak květnoví Blíženci dostanou příděl energii navíc, která jim zajistí mnohem větší úspěšnost než v předchozích měsících.

Raci
V první polovině května budou ještě řešit nejrůznější peripetie Raci narození po 15. červenci. Ostatní by však na tom měli být s energií i náladou podstatně lépe. Zejména po 20. květnu, kdy ve znamení Raka vstoupí Venuše, zavládne v jejich srdcích mnohem větší radost i spokojenost. Pro mnohé to může být i důvod vyrazit již na dovolenou.

Lvi
Lvy květen příliš nepotěší. Je prakticky celý ve znamení stagnace. To že se nic k lepšímu nehýbe a někde se i vyloženě nedaří, mohou klidně svádět na vesmírné síly a měli by jste jim to věřit. Nejvíce se to týká Lvů narozených kolem 10. srpna, kteří by si měli dopřát i větší míru odpočinku. Ve druhé půlce měsíce čekají drobné peripetie Lvy narozené v červenci.

Panny
Pannám přeje květen samá pozitiva. Zejména v první půlce měsíce by se jim mělo dařit všechno, na co sáhnou. Náročnější věci si proto vyplatí neodkládat, další dva měsíce bude energie o něco méně.

Váhy
První polovina května bude pro Váhy pasivní a pro, ty které se narodili až po 15. říjnu i dosti náročná. Milá setkání a to že se budou více líbit, jim to snad vynahradí. Také domluva s ostatními bude váznout, ale vše jen do půlky měsíce. Druhá polovina května jim dodá energii i chuť něco nového podnikat. Zaručeno to mají zatím však jen Váhy narozené v září.

Štíři
Pasivita se u Štírů střídá s aktivitou, ale všechno víceméně funguje, minimálně v první půlce měsíce. Ve druhé části května mohou mít problémy Štíři narození v říjnu.
Tentokráte to chce brát věci vážně a na silnicích ani při sportu opravdu neriskovat. Štíři narození kolem 9. listopadu se budou mít super speciál po celý měsíc.

Střelci
Střelci se mohou těšit na bezproblémový měsíc. S energií na tom budou tak střídavě oblačno, ale dobré nápady je mohou posunout o kus dopředu, zvláště v první půlce května. To mají také větší šanci vyřídit něco na úřadech nebo excelovat v zaměstnání.

Kozorozi
Aktivnější bude pro Kozorohy první polovina měsíce, kdy také odvedou mnohem více práce. Kozorozi narození na samém konci znamení by však měli být velmi obezřetní při sportu i na cestách, riskovat se počátkem května určitě nevyplácí!

Vodnáři
První půlka měsíce bude u Vodnářů klidná až stagnační. Naštěstí kolem nich se toho bude dít tolik, že to nestihnou ani sledovat. Od půlky měsíce vstoupí do Vodnáře planeta Mars, která jim bude až do půlky prázdnin dodávat spousty energie. Zaručeno to však mají zatím jen Vodnáři narození do 25. ledna, ti ostatní prožijí květen mnohem klidněji.

Ryby
Ryby budou po celý květen v naprosté pohodě. Nejvíce energie budou mít Rybky narozené kolem 8. března, na které se i štěstí vyloženě směje. Cokoliv od počátku roku drhlo, teď se to na chvíli uvolní.