Leden 2018                                                                                               zpět na Aktuálně

Láska a vztahy

Po celý měsíc putuje Venuše na obloze v blízkosti Slunce a tak i když ji kvůli slunečním paprskům neuvidíme, měla by naše dny dělat příjemnější a vztahy srdečnější. Jiné vlivy jsou ovšem hodně dramatické a budou s námi mávat ostošest, takže se pohoda na mnohých místech naruší. Ti, co se hádají opravdu jen neradi, z toho pak mohou mít poměrně nepříjemné zdravotní problémy. Nejdramatičtější to bude 10. a 11. ledna, to určitě nechoďte impulzivnějším lidem do rány.

Vrchol prvního lednového dekanu sebou přináší i téma smrti. Úmrtí v rodině nebo objevení vážné nemoci s námi může hodně zamávat. Pokud někdo ve vašem okolí trpí depresemi a začne mluvit o smrti, neberte jeho slova na lehkou váhu. Pravděpodobně opravdu potřebuje pomoci a vaše podpora může být doslova záchranným lanem, který ho udrží na tomto světě.

I když se nové vztahy budou tvořit po celý měsíc o něco více než jiná období roku, čas v polovině měsíce přinese také více v partnerských krizí a podaných návodů na rozvod, zvláště 16. a 17. ledna, kdy to s námi bude pěkně mávat.
Jedinci s kardiovaskulárními chorobami by tyto dva dny měly být velmi opatrní a vyhnout se větší námaze.
Závěr měsíce již bude v odlehčenější stylu, Prostě život se nemá brát tolik vážně ať už se jedná o vztahy nebo o společnost.

Cestování, obchody

Na počátku druhé dekády se můžeme dočkat řady technických problémů a také počasí udělá mnohým při cestování čáru přes rozpočet. Pokud nechají sváteční řidiči své miláčky v garážích, určitě neprohloupí a ušetři si nervy.

Také 24.- 26. 1. a potažmo až do konce měsíce bude situace na silnicích náročnější. Částečně vlivem povětrnostní situace a z větší čísti k tomu přispějí pomalejší reakce řidičů! Nikam proto nespěchejte a na cesty si naplánujte o něco více času.

Obchodní bilance bude v první půlce měsíce dobrá díky uzavírání většího počtu kontraktů.

Druhá polovina ledna bude viditelně slabší a také nově uzavřené obchody nemusí mít dlouhodobý horizont.


Jak na tom budou jednotlivá znamení
s energií a dobrou kondicí?

Berani  - měsíc, který je pro ně doslova o ničem. Pokud už se něco zajímavého přihodí, tak to bude stejně směřovat v jejich neprospěch. Kondice bídná a Berani z prvního dekanu jsou o něco více ohroženi úrazy při sportu. Spoléhejte na své planety v jiných znameních, ty vás zachrání a zlepší vám náladu!

Býci  -na tom budou lépe v prvních dvou dekádách. Ale pro celý měsíc patří varování před virózou a také s výkonem to nebude nějak slavné. Další měsíc však už bude líp.

Blíženci - Blíženci na tom budou v lednu pouze průměrně a v závěru měsíce lépe než na jeho počátku. Na společenské vyžití nebo poletování to ale bude stačit a každopádně by to mělo být o fous lepší než v loňském lednu.

Raci - v lednu všechno zvládnou hravě. Příliv energie by měl být o něco vyšší než její úbytek. Na sportování to budou mít nejlepší Raci z druhé půlky znamení.

Lvi  -  jsou na tom v lednu patrně ze všech znamení nejhůře. Kromě úbytku energie se probudí i špatné pocity. Varujte svoje okolí, ať vám jdou z dosahu, jinak si můžete na delší dobu ještě pokazit vztahy!

Panny  -  leden bude představovat velmi příjemný průměr. Zvláště Panny narozené od 5. září dále budou mít tolik energie a iniciativy, že se jim jen tak někdo nevyrovná.

Váhy - pro Váhy bude leden naopak klidný až stagnační. Takže pravý čas na odpočinek nebo i zimní spánek. Koncem měsíce však přijde malé oživení, zvláště pro Váhy narozené v září.

Štíři  - na tom budou v lednu s energií nejlépe ze všech znamení. Na co sáhnou, to pofrčí rychlostí světla. Pro okolí ovšem bude nejlepší se jim zdaleka vyhýbat. Buď je přehlédnou - a pak to s nimi může dopadnout jak s mravenci v cestě  - nebo si někoho mohou vyhlédnout jako terč - a pak - zlatí mravenci...

Střelci -  budou mít zcela neutrální období. Klídek a odpočinek. Pokud se vypraví na hory, tak vznik tentokráte žádné hvězdy sjezdovek nebudou. Kondice se jim ovšem výrazně zlepší od konce ledna.

Kozorozi -  Kozorohům slibují na leden planety dobrý průměr. Při zimním dovádění by měli být mnohem opatrnější jedinci narození koncem znamení a ti kdo se narodili kolem Vánoc by raději měli leden trávit doma u televize nebo lehkou procházkou.

Vodnáři  narození v prvním dekanu budou mít  koncem ledna narozeniny a dá se očekávat, že to letos bude velmi příjemné, zvláště co se týká dárečků,  milých lidi kolem a zábavy. Hůře  na tom budou po celý měsíc Vodnáři narození v únoru, kteří by se měli chránit před virózou a také kondice při sportu nebude nic moc.

Ryby  - by se měli mít v lednu super speciál. Na co sáhnou, to se jim bude pod rukama dařit a všechny překvapí svou odvahou a průbojností. Také na sjezdovkách budou patřit mezi ty nejlepší.

Archiv aktuálně

Láska a vztahy 2017

V lásce bude v lednu vládnout romantika! Venuše vstoupila do Ryb a za chvíli bude na nebi míjet Neptuna. Pokud však chcete prožít něco reálného, nesmíte jen sedět po večerech u televize nebo hledat na internetu svůj ideální protějšek. I když ho totiž zdánlivě naleznete, bude se nacházet buď stovky mil daleko nebo má jiný pohled na to, jak dokonalí jste pro něj vy. Existují však ještě jiné záludné varianty, a to že si s vámi jen pohrává a za virtuální představou se skrývá někdo jiného zevnějšku, věkové kategorie a možná i jiného pohlaví.

Abychom nebyli jen škarohlídi, velké šance ulovit někoho v lednu mají všechna vodní znamení, největší však přece jenom Ryby. Protože na nebi bude Venuše brzy dohánět Marta, budou se tentokráte ve svádění více činit ženy a mužům postačí jen přijmout jejich výzvu.

Co na tom, že většina nových párů nikdy nebude spolu, třeba proto, že jeden z nich už je dávno zadaný...

Partnera či partnerku svých snů můžete potkat i při posezení s přáteli nebo na plese. Jen pozor na alkohol, snadno vám v lednu zamotá jazyk i nohy!

Cestování, obchody

Přes sněhovou nadílku by neměla dopravní situace váznout natolik, jako tomu bývá některé jiné roky. Silničáři se většinou budou snažit a minimálně počátkem ledna budou mít situaci pod kontrolou.

Ve druhé polovině ledna se však zvyšuje riziko dopravních nehod a tak řidiči raději zvolněte a spěchejte pomalu. V poslední dekádě se objeví také více technických poruch a závad jak u přístrojů, tak u dopravních prostředků.

Nejen na cestách byste měli být opatrnější zejména v pátek 6. ledna, za úplňku 12., 18.-19., 26. a 31.1.

Leden 2017 - Jak na tom budou jednotlivá znamení s energií a dobrou kondicí?

Berani tedy nic moc. V poslední dekádě se jim energie mírně zvedne, ale stejně jsou v dlouhodobém propadu. Zvláště ti, kdo se narodili kolem 12. dubna potřebují více odpočívat.

Býci na tom budou v lednu naopak velmi dobře. Ti se ovšem zcela jistě nepřetrhnou a čas na odpočinek si najdou vždycky.

Blíženců leden vyloženě nepřeje. Prevence před virózou by měla být samozřejmostí. Ale i v normálním pracovním provozu musí počítat s tím, že ne vše vyjde hned na první pokus!

Rakům bude energie skákat ze dne na den. Přesto by v konečném výsledku měli být spíše úspěšní. Jeden den něco nepůjde, ale dá se to přece odložit o den o dva, o tři..

Lvi energií řešit nemusí, jich se v lednu prakticky nic nedotkne. Zimní radovánky však bude lépe odložit až na únor, kdy mají mnohem větší šanci zazářit!

Také u Panen bude energie i výsledky jejich práce velmi rozporuplné. Na rozdíl od Raků to mají zcela opačně. Jeden den na tom budou dobře a další dny zase v propadu. S aktivitou by měli trošku šetřit a pořádně se oblékat. Patří k těm, kdo jsou v lednu více ohroženy virózou.

Váhy budou v lednu zářit nejenom na sjezdovkách! Energie mají na rozdávání a štěstí se na ně doslova lepí.

Štíři budou mít po celý leden energie mírný nadprůměr. Téměř nic by neměl být problém. Dařit by se mělo při sportu, v práci i ve vztazích. Pokud se přesto objeví nějaká chybička, dá se vyžehlit!

Střelci jsou po celý leden v minusu. Nejlepší program bude procházka s velkou vlněnou šálí kolem krku a po návratu teplý čaj. Ani při sportu to nebude nic moc, na rekordy jsou tu jiní. Střelci narození kolem 14. prosince by se měli vyloženě šetřit, jedou z rezerv!

Kozorozi jsou v lednu minimálně v průměru nebo spíše na tom budou ještě o něco lépe než jiný rok. Výjimkou jsou ovšem ti, kdo se narodili kolem 13. ledna, ti jsou až do března ve stadiu stagnace.

Vodnáři přečkají leden bez potíží. Na vyskakování to sice není, ale dny si zpestří zábavou s přáteli. Hlavně Vodnáři narození kolem 12. února mají velmi příjemné a společenské období, kdy se na ně štěstí doslova směje.

Ryby jsou na tom v lednu s energií ze všech znamení nejlépe. A ne jenom s energií, mají i odvahu, větší radost ze života a také dávku štěstí! Pro mě je to ten správný čas odjet na hory nebo alespoň zkusit nějaké piruety na kluzišti. Vyslouží si veliký obdiv!