Lékařská astrologie

Podrobněji se o studiu Lékařské astrologie dočtete na samostatných stránkách astrologické školy

Zahájení nového 2- letého cyklu  bude  v neděli 17. listopadu 2019 v Brně

Lékařská astrologie je možná stejně stará jako tradiční astrologie. Brzy potom, co si lidé začali všímat souvislostí s postavením hvězd a událostí, které je potkávají v běžném životě, vypozorovali i důležitý vliv na zdraví. Rozložení planet v horoskopu narození, ale i  vliv momentálního postavení planet,  ukazuje na celkovou hladinu energie člověka, ale i její snížení nebo zvýšení.  To pak ovlivňuje fyzickou kondici, ale zvyšuje i riziko onemocnění.

Z rozložení planet při narození se dá usazovat na konstituci člověka a genetické dispozice k různým onemocněním, čehož lze využít zejména pro úspěšnou prevenci.

Také horoskop samotného onemocnění nám podává velmi cenné informace, například o skutečné příčině nemoci, většinou konkrétním orgánovém oslabení, ale také o dalším průběhu choroby, případně délce léčby. Tak lze pacienta odeslat například na specializované lékařské vyšetření, které pomůže stanovit diagnózu bez dlouhého tápání.

Staří astrologové mohli k diagnostice využívat pouze sedm známých planet. Přesto byli v diagnostice velmi dobří a astrologie patřila k základním znalostem uznávaných lékařů.

Objevení vnějších planet Sluneční soustavy možnosti astromedicíny značně rozšířilo. Dnes nepoužíváme jen základní přiřazení orgánů od Berana - hlava po Ryby - nohy, ale můžeme využít i souvislostí určitých částí těla podle rozložení planet v konkrétní hodině a také vymezit určité bloky energií podle aspektů planet.

Lékařskou astrologii studují převážně lékárníci a psychologové, je však velká škoda, že povědomí o tom, co dokáže, je zatím mezi lidmi slabé a není využívána natolik, jak by si zasloužila.

Lékařskou astrologii můžete zatím studovat v naší republice pouze na jediné škole, a to škole Moderní astrologie v Brně. Podrobné dvouleté studium podává ucelený systém fungování lidského těla podle planet sluneční soustavy s náhledem na různé diagnózy včetně velkého množství příkladů z praxe. Je tak vhodné nejen pro astrology, ale i odborníky z různých oborů medicíny včetně psychologie,  psychiatrie a samozřejmě pro veterináře.