Návštěva u homeopata

Návštěva u homeopata není zdravotní péčí ve smyslu zákona 372/2011 Sb. Zákona o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování § 2 a v naší zemi není hrazena zdravotními pojišťovnami. V ČR je homeopatie považována za nevědeckou metodu (přesto že se jí celosvětově léčí více lidí než tzv. moderní medicínou) a homeopatické léky postaveny na úroveň placeba.

Pro posouzení zdravotního stavu a navštivte v první řadě svého lékaře, který je nucen vám předepsat antibiotika, hormony, kortikoidy a jiné chemické léky.

Homeopatické poradenství provádím v rámci živnosti volné: 78. Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu, kdy podle horoskopu posoudím vrozené dispozice k určitým nemocem a proberu s vámi, které homeopatické léky jsou u vás vhodné jako podpora imunitního systému ke klasické léčbě.

Tyto léky si pak můžete koupit v lékárně nebo vám pomohu zprostředkovat jejich nákup v zahraničních lékárnách.

Případy z praxe:  Akutní psychoza a deprese trvající druhý měsíc. Reakce pacienta druhý den po léku:

Jen velmi kratce, včera jsem si lék vzal 2x a dnesni ranni uzkost v podstate nebyla. Něco na pozadi ano, ale ve srovnani s minulymi dny to nebylo vůbec nic. Super! Budu dále reportovat. Když o tom tak přemýšlím musím říci, že z toho co jsem vám řekl, jste velmi přesně vystihla co mě trápí. Ten postřeh o pokřiveném vnímání času je skvělý. To je skutečně pocit, který mě ničí. Není mi úplně jasné jak jste to dokázala, vytáhnout ze záplavy mých slov to podstatné, sám bych to totiž takhle seřadit a formulovat nedokázal. Musím vám tedy složit poklonu, proto vlastně píšu podruhé. Řekl jsem si, že když chce člověk vyjádřit pochvalu, měl by to udělat hned.

o 3 měsíce později po dalším léku:
Jen pro vaše info, stále nevycházím z údivu. Prožil jsem (kdesi uvnitř sebe sama) docela smutný a depresivní víkend. Navenek jsem ale nedal nic najevo. Tak jsem si řekl včera (v neděli) večer, že si zkusím pomoci 10ti kuličkama léku... Ráno jsem se probudil jako úplně vyměněný člověk, svěží, optimistický, věcný, pragmaticky myslící. Chci jen abyste to věděla, považuji to za nezpochybnitelný důkaz, že ta látka na mě má opravdu velký vliv.    Jan, 46 let

První návštěva homeopata se nazývá tzv. odběr pacienta. Trvá jednu i více hodin, zvláště u chronických potíží. Homeopat si potřebuje udělat obraz nejen o vašich fyzických problémech a celkové amamnéze, ale také o vlastnostech, způsobu života, zvyklostech či uvažování. Velmi důležitý je také celkový dojem z pacienta, jeho vyjadřování a psychické rozpoložení.

Homeopat vás zpravidla nechá nejdříve hovořit samotné a pak může mít řadu doplňujících otázek. Někteří mají připravený i písemný dotazník, který pacient vyplní např. již doma nebo v čekárně. Počítejte s tím, že dostanete takové záludné otázky, jako co rádi jíte, pijete, jaké máte koníčky, oblíbené barvy, rostliny nebo zvířata. Čeho se bojíte, jaké počasí vám vyhovuje, jak se chováte v období nemoci nebo co by jste si přáli a kam jeli na svou ideální dovolenou.

Všechny tyto otázky směřují k tomu, aby si o vás i vašich problémech udělal co možná nejkomplexnější obraz, na jehož základě pak vybere lék. Ten by s vámi měl rezonovat a pochopitelně zahrnovat i fyzické či psychické problémy, které si přicházíte řešit. Lék nelze vždy určit na místě, protože odebrané symptomy je nutné často tzv. repertorizovat a vybrat z možných léků ten nejvhodnější, což je časově náročná práce vyžadující specielní program a literaturu. V tom případě Vám ho pošlu během několika dnů poštou.

Na rozdíl od klasického homeopata není astrolog odkázán jen na konkrétní výpověď člověka, který často nechce nebo nedokáže říci vše, jako je tomu třeba u malých dětí nebo u zvířat. Na horoskopu vidí i další souvislosti a vlastnosti, které mu pomohou při výběru léku. Lze tak odhalit i příčiny z minulých životů, ke kterým nelze najít jiné opodstatnění.
Astrologie také dokáže posoudit, jak dlouho bude působit daný vliv, který problém zavinil a tím i odhadnout dobu léčby. Při této příležitosti je také možné pohovořit si o případných zdravotních problémech v budoucnosti a zaměřit se na prevenci. Více o této problematice se dočtete ve zdravotních horoskopech.

První konzultace trvá 1 -2 hodiny

Dospělý - 1.400 Kč

Matka na mateřské a dítě - výběr léku pro oba - 1.600 Kč

Důchodci a lidé v nouzi si mohou dohodnout slevu

Cena zahrnuje nejen vlastní sezení, ale i přípravnou nebo následnou repertorizace, kdy je nutné podle symptomů nemoci udělat rozbor a vybrat optimální homeopatický lék.

V rámci konzultace se dozvíte i skutečné příčiny svých zdravotních potíží, protože za řadou nemocí stojí disfunkce některého z orgánů, např. za problémů s klouby ledviny nebo lymfatický systém. Bude vám také doporučena další podpůrná léčba, např. bylinné čaje.


Kontrolní vyšetření - podle potřeby po jednom až několika měsících:
300-500 Kč

V ceně konzultací je zahrnut i homeopatický lék, pokud ho není nutné speciálně objednávat v zahraničí.