Prosinec 2017

Láska a vztahy

Počátek prosince novým vztahům příliš nepřeje. Nereálné představy a požadavky o tom, jak by měl váš ideální protějšek vypadat, se jen málokomu vyplní. Zbytek měsíce bude až na výjimky mnohem srdečnější. Planety jsou nakloněny k tomu, aby lidé k sobě měli blíž a s důvěrou otvírali blízkým lidem i skrytá zákoutí své duše. Dárečky se budou rozdávat jen do Vánoc, ale až do konce roku.
Ještě v předvánočním čase proběhne řada milých přátelských setkání, často spojených s posezením u něčeho dobrého a možná i nakupováním. Nově vzniklé vztahy v tomto čase mají dobrou naději na úspěch.

Kolem Vánoc se lidé mnohem více uzavřou do soukromí, kde si budou užívat pocitu sounáležitosti, vzájemné opory a bezpečí, stejně jako myšky ve svých pelíšcích hluboko pod zemí. Dokud je plná spižírna a někdo, kdo vás hřeje, nevadí zima, mráz ani metrová závěj nad hlavou!
Konec měsíce pak bude vyloženě optimistický, nabitý energií, četnými aktivitami i erotickým jiskřením. Tentokrát bude velmi obtížné odolat svodům a pokušením, ať už budou mít podobu jízdy šupem po černé sjezdovce nebo chvílím vášně.

Cestování, obchody

Cestování se nám v prosinci trochu zkomplikuje. Na počátku měsíce to bude sníh, ale místy i mráz a díky tomu náledí. Také kolem Vánoc musíme počítat se sněhovou nadílkou!

Situaci na silnicích mohou ovlivnit různé závady a technické obtíže zejména počátkem měsíce.

Koncem prosince budou mít mnozí řidiči často sklon k rychlé jízdě a nezdravému riskování! Na druhé straně na silnicích bude i hodně lidí, kteří se v dopravní situaci orientují jen obtížně, třeba protože jsou sváteční řidiči. Mějte to proto na paměti a nesnažte se je předjíždět za každou cenu. Projeví se i větší sklon k bloudění. Cestu na neznámé místa si dopředu pořádně najděte v mapách nebo se spolehněte na navigaci.


Jak na tom budou jednotlivá znamení s energií a dobrou kondicí?

Berani budou muset ještě v první dekádě zabojovat, zejména ti narození koncem znamení. Ostatní mají před sebou klidný měsíc s dostatkem energie.

Býkům poslední měsíc v roce příliš nepřeje. Více odpočívat, nepřejídat se a chránit se před lidmi, kteří prskají bacily, bude nutností, pokud nechcete skončit v peřinách. Ovšem i to může mít své nesporné výhody...

Také na Blížence nečeká nic extra. Ještě tak první dekádu to mají vychytané ti, kdo se narodili koncem znamení, mohou zejména dohnat věci, které nestihli během roku, pak už to totiž půjde ztuha. Jinak to ovšem bude měsíc plný kompromisů.

U Raků proběhne prosinec střídavě oblačno. Avšak s každým dalším dnem v kalendáři se mírně zvedá odvaha i hladina energie. Předvánoční shon proto zvládnou lépe než jindy a také následná radost a štědrost budou o něco vyšší, zvláště u Raků narozených na počátku července.

U Lvů to bude přesně naopak jak u Raků. V první dekádě ještě fajn, ale s každým dalším dnem se jejich energie bude snižovat a problémy budou narůstat. Nejvyšší čas si opravdu odpočinout!

Panny budou po celý prosinec lítat sem a tam a každý den u nich bude situace jiná. Nakonec ovšem všechno zvládnou na jedničku, minimálně stejně dobře jako každý rok, závěr měsíce jim totiž přeje a příliv energie bude dvojnásobný.

Váhy mají před sebou poslední akční dekádu, tentokrát to však bude hodně horké! Riskovat se nevyplácí a každý prohřešek bude potrestán hned dvojnásob. Zbytek měsíce už bude ovšem klidný, možná až příliš.

Štíři budou v prosinci nejakčnější ze všech znamení. Někteří však své okolí mohou nepříjemně překvapovat útočností a agresivitou. Koho ovládnou emoce, měl by si zajít do posilovny, oběhnout kolečko kolem paneláku nebo vzít hadr a smeták, ať využije energii alespoň na něco užitečného a nerozhádá se s celou rodinu ještě před Vánocemi.

Střelce čeká poslední měsíc roku hodně pobíhání a zařizování. Ne všechno se vydaří na první pokus, ale kdo si počká, ten se dočká... V nejhorším to dokončíte na počátku příštího roku. Energetická bilance bude mírně nadprůměrná. Pouze Střelci narození 20. a 21. prosince prochází ještě první dvě dekády obdobím útlumu, který jim velí striktně odpočívat. Je to však již poslední omezení, po kterém bude líp!

Na Kozorohy narozené koncem znamení čekají ještě v první prosincové dekádě různá úskalí a za rohem číhají také viry a bacily. S každým dalším dnem se však již jejich situace bude uklidňovat. Zbytek měsíce může být dokonce poněkud nudný. Kozorozi narození 22.-23. prosince by měli být od vánočních svátků do konce roku velmi opatrní při zimních sportech. Bude mnohem rozumnější je strávit při skleničce u baru nebo s knížkou na pohovce než na sjezdovce.

Pro Vodnáře bude prosinec o něco více náročný než tomu bývá jiné roky. Aktivní plány bude lépe zabalit a odložit je až na únor a zatím si užívat společenské zábavy a odpočinku. Prevence před zimní virózou je tentokrát nezbytností!

Ryby si užijí prosinec velmi nenápadně a po svém. Bude to celé v duchu: Když se daří, tak se daří, žádné překážky a omezení a klidně mohou vyrazit už nyní třeba na hory.