Horoskop dívky

Laura je už jenom podle jména předurčena k velkým vítězstvím. Nikdy nebude jen malá holčička. Už od peřinky by rodiče měli vnímat silné energie, které ji předurčují k roli bojovníka. Ať už ji život postaví před jakýkoliv úkol, zavede do vybrané společnosti nebo vypraví do vzdálených koutů naší zeměkoule, Laura bude vždy stát vepředu, na stupních vítězů a mezi vyvolenými.

Laurinka bude v prvé řadě živel. Je obdařena tak velkým množstvím energie, že by stačila hned pro několik dětí. Přesto se u ní budou střídat vlny klidu a rozvahy s velmi akčními momenty. Pokud se rozjede, nezastaví ji nic a nikdo. Rodiče by měli začít rychle posilovat a trénovat maraton, protože jedině tak mají šanci ji dostihnout, až se postaví na vlastní nožky. Je však docela možné, že budou mít s doháněním problémy už ve chvílích, kdy začne běhat po čtyřech a že to bude hodně brzy!

Již během prvního roku života prodělá velký vývoj zejména co se týče pohyblivosti. V první polovině ledna ukáže, jak dovede být mrštná a během května překvapí akčností, jež by jí mohl závidět leckterý pohádkový hrdina. V podobných chvílích by neměla zůstávat bez dozoru ani chviličku!

Od půlky února až do poloviny dubna naopak všem ukáže, jaká že dovede být pohodářka. V tomto období je také možné začít s příkrmy, protože bude mít větší chuť k jídlu a také játra budou výkonnější a nové složení potravy snadno zpracují.

Mléčné výrobky však bude mít patrně ráda po celý život. Její tělo totiž může potřebovat větší množství vápníku a minerálních látek, protože vlivem zvýšené kyselosti bude vápník ve větším množství kolovat v krvi a jen obtížněji se usazovat v kostech. Kvalitní strava s dostatkem přírodních minerálů proto bude nezbytností po celý život. Jídlo by mělo být o něco zásaditější než u jiných miminek, aby kyselost těla neutralizovalo. Vápník v pokožce se projeví na její bledosti a větší citlivosti. To také přidá na kráse, koneckonců je to rozená aristokratka! Na druhé straně různé pupínky a vyrážky především v dětském věku mohou být pro Laurinku nepříjemné. Promazávat více pokožku a chránit ji před sluníčkem bude proto nezbytné.

Až do léta 2014 se u ní budou střídat vlny velké fyzické i psychické odolnosti s naopak slabšími týdny, kdy se častěji projeví její rozmrzelost. Částečně to může mít souvislost s bolestmi bříška, na které je nutné dávat pozor zejména v období května a června. To budou oslabená játra a tak se může projevit sklon k nadýmání. Rodičům se spolehlivě odhalí, že jejich miláček je tak trošku cholerik. Dokud nedoroste do střevíčků s vysokými podpatky, ale dost možná že i potom, předvede občas svým rodičům, ale i úplně neznámým lidem, jak pěkně se dokáže vztekat. Je pravda, že bude hrát tak trošku i divadlo, zvláště když k němu bude mít publikum, a to si najde vždycky!

Musíme k ní však být spravedliví, ona totiž často uvízne ve vlastních emocích, ze kterých se sama nemá šanci dostat. Její tělo bude jako vajíčko, ze kterého se snaží právě něco proklubat. Kárat ji nebo něco vysvětlovat pak v dané chvíli nemá vůbec žádnou cenu. Z jejího pláče nebo křiku bude nutné ji vždy přeladit, upoutat pozornost na něco zcela jiného i kdyby to mělo být násilím, třeba pevným obětím.

Laurinčinu povahu provází hned několik paradoxů. Někdy se bude zdát, že nemá vysoké sebevědomí, vše bude potřebovat mít dokonalé, nad vším určitou sebekontrolu. Tyto vlastnosti zdědila po své matce a dávají jí větší odpovědnost, důslednost, ale v některých oblastech i rigidnost a malou schopnost posouvat se kupředu. Také jistou dávku opatrnosti, zvláště pokud se má pustit do něčeho nového. Tato zdánlivá brzda jí však pomůže k tomu, aby nebyla jen povrchní, aby neběhala stále za novými zážitky. Bude jí v životě sloužit k úspěchu, lepším školním výsledkům i k postupu v kariéře.

Po prvním zaváhání se Laurinka však do všeho bude vrhat doslova po hlavě. Pokud se pro něco nebo někoho nadchne, nic a nikdo ji už nezastaví, nebude poslouchat ani rozum, ani rodiče. Jejím krédem bude často heslo: Všechno nebo nic.

V případě, pokud právě najede na svou ,,akční vlnu", bude se řídit instinktem a může i zariskovat. Bránit jí samozřejmě nemá smysl, kopala by jen kolem sebe. Mnohem lepším řešením bude dovolit jí i nebezpečnější dobrodružství, ale samozřejmě jen pod dohledem rodičů, aby se sama naučila odhadnout tu správnou míru rizika. S léty to bude ostatně čím dál snazší a bude mít čas až do své dospělosti, přibližně do roku 2033, kde může prožít své největší životní dobrodružství, ale na druhé straně i strmý pád, pokud by se v předchozích letech nic neučila.

Po fyzické stránce by měla být Laurinka celkem zdravé a vitální dítě. V dětském věku však přesto může trpět sem tam různými nachlazeními. Prostydnout by neměla hlavně od hlavy. Fyzicky bude její tělo jen středně pevné, neuškodí posilovat svalstvo sportem. Bude mít relativně větší hlavu, také horní část trupu bude větší a silnější než nohy. Zato v nich bude mít větší cit, i když na balet to asi nebude.

Její trávení bude na jedničku, alespoň co se týče žaludku. Pokud se častěji ozývá, může to být právě proto, že má hlad. Jídlo by měla dostávat pravidelně, tělo má sklon být mírně překyseléné a tak budou pravidelné porce v dospělosti zárukou toho, aby nedocházelo k poškození žaludeční sliznice.

Játra jsou mírně oslabená, takže i přes celkově pozitivní metabolismus může někdy trpět chladem a to zvláště ve spodní části trupu. Teplé ponožky by měly být proto součástí její výbavy, zvlášť když někam bude cestovat.

Výběr stravy by měl také zohledňovat skutečnost, že dívka je trošku cholerický typ. Tělo produkuje někdy zvýšené množství žluči a ta se pak nadměrně hromadí, což má své fyzické i psychické následky.

Laurinka bude mít především pevné postoje. Horoskop ji předurčuje jako smělou bojovnici, která nebude váhat prosazovat práva rodiny, společnosti, nebo určitých skupin. V budoucnu by se tak mohla stát právničkou, angažovat se v nějakém zájmovém hnutí nebo i v politice. V dětství se rodiče spíše setkají s fanatickým zápalem, jakým se bude snažit zavazovat tkaničku a odmítat nabízenou pomoc.

Stejně dobře by mohla být i herečkou, filmovou režisérkou, televizní reportérkou nebo umělkyní. Předvádění se před zrcadlem se může stát oblíbenou zábavou a hlavně vítanou možností, jak dívku někdy zabavit. Dramatický kroužek vymysleli určitě právě pro ni!

Úspěch a popularita u kamarádů nebo spolužáků jí bude povznášet až do nebe. Na druhé straně může někdy velmi těžce nést, pokud se jí někdo bude vysmívat nebo nedokáže ocenit její přednosti. S narůstajícím věkem a po pubertě to však už nebude tak horké a ostatně brzy se naučí, jak posměváčkům zatnout tipec.

Pro rodiče bude úkolem stát se spíš povzbuzujícím pozorovatelem, který dívku podnítí k trpělivosti, když se jí právě nebude dařit. Občasné výlevy zlosti a vzteku v takových situacích od nich budou vyžadovat bezmeznou lásku a možná se i sem a tam kousnout do rtu (aby se nesmáli nahlas) a poskytnout Larince útěchu v podobě své bezpečné náruče.

Její reakce mohou mít někdy vztah k pocitu ohrožení a přímého nebezpečí, jež má i člověk v genech zděděné po předcích. Důležité proto bude jí nelekat a nestresovat, protože pak se s ní nebude snadné domluvit. Na podobné situace lze vytrénovat určité signály, které jí přeladí. Tyto reflexy mohou mít podobu výrazných slov nebo drobných činů, například právě v podobě náruče, ruky položené na hlavě nebo i jiných impulsů, které budou apelovat na podkrová centra mozku. Vysvětlování je totiž v takové situaci spíše jen pro kočku...

Laurinka bude jednou typem lidmi uznávaného odborníka. Především na oblast mezilidských vztahů, právo či společnost. Její obzor zájmů však bude specifický už od malinka. Některé věci ji uchvátí a doslova pohltí, na jiné se ani nepodívá. To se může samozřejmě týkat i hraček. Tahle specializace jí pomůže dojít dál a získat hlubší vědomosti než její okolí a také jí bude samozřejmě naplňovat. Přesto neuškodí, když si v dětském věku udělá dostatečnou platformu nejrůznějších zájmů, aby se dokázala v našem pestrém světě dostatečně orientovat. Někdy však bude nutné trošku ji k tomu i přinutit.

Dívka bude vždy spíše intelektuálním typem. Zajímat ji mohou různé obrázky, knížky, příběhy a pohádky ať už mluvené, poslouchané nebo psané. Je nadána velkou obrazotvorností, ale i schopností mnoho věcí shlédnout a tak lépe pochopit. Možná už jako malá bude sedávat často u televize a než by si sama hrála, zajímavější jí budou připadat příběhy vyslechnuté od lidí, události ze světa i filmy. Již v dětském věku si na ně může udělat překvapivě "dospělácký" názor. Dospělé tak bude šokovat svou zralostí a přehledem.

V životě je však také nutné samostatně pracovat, poradit si v nečekané situaci nebo si najít zábavu, která vyplní čas mezi prací a spánkem. Je proto důležité, aby si vydržela i samostatně hrát, kreslit nebo něco zkoumat. Nejlepším učitelem jí v tom bude introvertně založená maminka, zatímco otec bude zprostředkovávat více obraz vnějšího světa.

Intelektuální nadání je také vhodné doplnit manuální zručností. Laurinka může být šikovné děvče, pokud jí rodiče k práci povedou. Bude to však vyžadovat trpělivost na obou stranách. Po prvních neúspěšných pokusech totiž dívka může věci odhodit či odložit a snažit se sama přejít k jiné a to zábavnější činnosti.

I když si dospělosti bude moci najmout někoho na práce v domácnosti, vůbec neuškodí vědět, jak se takové věci dělají. Především to bude chtít o něco zpomalit tempo, nepospíchat a třeba se k dané činnosti vracet i opakovaně, než bude tak dokonalá, aby se s ním mohlo dát i pochlubit. Pochvala, ale i možnost ukázat se před druhými bude v jejím životě hlavním hnacím motorem. Proč toho tedy nevyužít i k naučení se drobných, ale pro život tolik nezbytných činností?

Čím větší publikum bude mít Laurinka před sebou, čím lákavější představu velkolepých zážitků a zábavy, tím více se bude snažit. Pochvala před třídou nebo perspektiva narozeninové oslavy tak budou motivem k tomu, aby se něco nového naučila nebo s něčím rodičům pomohla.

Důležitým úkolem bude učit Laurinku spolupráci a tomu, aby dokázala vnímat a respektovat potřeby či momentální naladění svých blízkých. Možná bude často natolik pohlcena svými zájmy a vlastními emocemi, že ani nepostřehne, když právě někomu jinému stoupne na bolavou patu. Sama ovšem bude dávat svoje potřeby velmi hlasitě najevo. Její křik či slzy by tak rodiče měli spíše mírnit a připomínat jí, že i druhé něco bolí nebo trápí, jen o tom třeba sami nemluví.

Emoce dívky budou většinou teplé a vřelé, je spíš extrovertně založená a optimisticky naladěná. I v létě ovšem mohou být nenadálé bouřky s prudkým lijákem, hromy a blesky, po nichž se však brzy vyčasí, slzy se osuší a Laurinka se bude opět usmívat.

Kdo je slabý, bojí se a nemá rád výzvy, ten by s ní neměl kamarádit. Slabší jedinci pro ni budou spíše jen publikum, opravdové přátele najde v kruhu vytrvalých lidí, kteří mají podobně jako ona určitou vizi, za kterou se mohou celý život hnát. Výběr vhodných kamarádů by měl rodičům zajistit, aby se Laura jednou nedostala jen do společnosti povrchní zlaté mládeže, se všemi lákadly a výhodami a netrávila svůj volný čas výběrem značkového oblečení a po diskotékách či večírcích.

Pokud před ní nastíní obraz nekonečných možností, které nabízí svět a poukáží na témata, která jsou opravdu důležitá, pak jí mohou nasměrovat, aby se stala jedním ze silných, významných a úspěšných jedinců, kteří mění lidské dějiny.

I když partnerství a rodinný život a děti budou i pro ni důležité, přece jen jimi nebude trávit tolik času jako vlastní kariérou. Stát se manželkou bezvýznamného člověka v zapadlé vesnici by byla její smrt. Ve svém živlu se bude cítit po boku silného a úspěšného muže v nejlepší společnosti a vždy jen v hlavním městě. Šťastná by tak mohla být nejen v Praze, ale třeba i v Paříži nebo někde v Americe.

Některé energie matky s dcerou jsou si velmi podobné. Zejména co se týče aktivní energie, způsobu prosazování se či životní filozofie. Dcera však bude v tomto směru mnohem otevřenější a energeticky silnější, což zpětně podpoří odvahu i matku.

I když je Laura pro maminku největším životním štěstím dodá jí sebevědomí, přesto se budou obě díky tomuto semknutí i částečně omezovat a budou tak nuceny přizpůsobit svůj život tak, aby to vždy vyhovovalo potřebám i té druhé.

Otec bude pro Laurinku spíše hravým elementem, se kterým je možné užít si něčeho pěkného. Protože na muže je to až přílišný dobrák a snadno porozumí i potřebám dívky, může vyhovět všem jejím rozmarům. Povede ji také k určité pokoře a toleranci vůči druhým lidem, protože ne vždy je to nejdůležitější za každou cenu vyniknout.

Společenské založení a silný vztah ke vzdělávání má Laura v genech po babičce. Na rozdíl od ní však může jednou zářit i na prestižních univerzitách. I když se dá očekávat, že jí babička bude bezmezně miloval a hlavně bude jejím největším důvěrníkem, kterému dívka svěří bez obav veškerá tajemství, bude to právě babička, která u ní bude mít největší autoritou z celé rodiny a dokáže ji velmi snadno a pozitivně ovlivnit.