Výklad karet

K pohledu do budoucnosti a zodpovězení nejrůznějších otázek používají lidé karty již po celá staletí. Je to proto, že jsou snadno dostupné prakticky každému a nevyžadují ani zvláštní znalosti. Snad jen trochu intuice a také praxe.

Kdy karty vznikly se již patrně nedozvíme, někteří předpokládají egyptský, jiný indický původ. Jisté je, že se hojně používaly již ve středověku.

Základ tarotu tvoří 22karet velké arkány, které představují základní lidské symboly, tzv."archetypy" jako Smrt, Slunce, Luna, Vzkříšení.

Vestředověku má původ 56karet malé arkány, jehož 4série symbolizují 4středověké stavy: meče = rytíři, kalichy = duchovenstvo, mince = obchodníci a žezla = rolníci.

Výklad tarotových karet má blízko k astrologickým symbolům. Každou z karet lze přisoudit určitému postavení planety ve zvěrokruhu nebo jisté planetární konstalaci.

Meče představují vzdušný element a mají tedy blízko ke znamením Blíženců, Vah a Vodnáře.

Žezla nebo-li hole symbolizují živel ohně, který je představován Beranem, Lvem a Střelcem.

Mince se pojí s elementem země a znameními Býka, Panny a Kozoroha.

Poháry jsou symboly citů a duchovních sfér a v horoskopu je najdeme ve znameních Raka, Štíra a Ryb.

Výklad  karet provádím na Vaše přání nebo k astrologii, zejména pokud odpovědi nelze jednoznačně určit z horoskopu.
Používám převážně tarotové karty.

Výklad se dělá buď obecně nebo jako odpověď na konkrétní otázky. Druhý způsob je přesnější, protože stejné karty mohou mít odlišné významy pro různé životní okruhy.

Platnost výkladu je časově omezena, většinou jsou to 3 měsíce až 1 rok. Na rozdíl od astrologické prognózy si člověk tahá karty sám a proto je jejich výpověď subjektivnější, odráží mnohem více to, co se děje v hlavě tazatele, čím se zabývá, na co myslí. Stejná karta tak může mít pro dva různé jedince zcela odlišný význam. Pravou podstatu výpovědi musíme kartám přisoudit sami, s ohledem na náš způsob života i momentální rozpoložení. Jestliže změníme svůj postoj k dané otázce, mohou se při příštím výkladu změnit i karty, které si vytáhneme.

Na stejnou otázku se ale nemáme ptát v krátké době vícekrát. Jestliže to učiníme, např. s pozměněnou formulací otázky, je samozřejmě malá pravděpodobnost, že si vytáhneme naprosto stejné karty. To není v rozporu s výkladem, jen to znamená, že na jednu věc se můžeme podívat z různých úhlů.

Největší přínos karet ale určitě spočívá v tom, že nám pomáhají vyznat se sami v sobě.

Cena výkladu je buď zahrnuta v astrologické konzultaci, pokud je její součástí, nebo se řídí časem v minutách podobně jako u astrologického výkladu.